Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

August

Úvod


Prázdniny a obdobie dovoleniek sa nám prehupli do svojej druhej polovice. August už nebýva taký horúci ako júl. I keď ide o letný mesiac v prírode cítiť, že sa už blíži jeseň. Vedia to aj ryby a tak sa ich aktivita začína zvyšovať čo badať aj na úlovkoch.

Kedy ísť na ryby – v auguste je možné loviť ryby po celý deň. Aktivita rýb sa sústreďuje predovšetkým do ranných a večerných hodín, no čím bližšie je september, tým sa ich aktivita presúva aj do neskorších hodín. Najvhodnejším časom je ráno od 05.00 h do 09.00 h a večer od 18.00 h do 22.00 h.

Kde – ryby i naďalej vyhľadávajú predovšetkým dobre kryté a hlavne prekysličené partie riek alebo vtokov do jazier, nádrží, splavy, prechody z plytčín do hlbšej vody.
Dobré je ich hľadať aj pod stromami alebo pobrežným rastlinstvom, kde striehnu na hmyz alebo ovocie padnuté do vody.

Aké ryby - v auguste môžeme s úspechom loviť všetky u nás bežné druhy rýb. Svoju aktivitu začínajú zvyšovať predovšetkým dravci a to ostriež a boleň. Postupne sa začínajú loviť aj šťuky.
Ako – môžeme chytať všetkými lovnými spôsobmi to znamená plávanou (splavovaním), položenou, feederom, muškáriť a vláčiť. V blízkosti pobrežných porastov môžeme chytať na trepačku, alebo vyskúšať zvislé (vertikálne) vláčenie.


Na čo – pri rybačke sa úspešne uplatňujú rastlinné nástrahy, za pozornosť stojí predovšetkým to, že dozrieva kukurica, hrach, bôb, ale aj rôzne druhy ovocia. Celoročne úspešnými nástrahami sú aj nástrahy živočíšneho pôvodu, ako rôzne vývojové štádia hmyzu a drobné rybky.


Záver
O nedlho bude po prázdninách a dovolenkách. Rybári, ktorí hľadajú pri vode pokoj si určite vydýchnu. Bolo by však chybou čakať až do septembra, kto hľadá dobré miesto určite ho nájde a možno prežije najlepšiu rybačku leta. Neseďme teda doma a poďme na ryby.


Denný čas lovu:
Pstruhové vody od 05.00 do 21.00 h
Kaprové vody od 00.00 h do 24.00 h (od 22.00 h do 04.00 h musí byť lovné miesto osvetlené)
Lipňové vody od 04.00 do 22.00 h
Hájené ryby: hlavátka podunajská a celoročne chránené druhy rýb,
Najčastejšie lovené ryby: kapor, lieň, nosáľ, podustva, plotica, pleskáč, boleň, ostriež.
Nástrahy: kukurica, slivky, rôzne cestá, chlebová kôrka, rybka, hmyz, prívlačové nástrahy (rotačky, plandavky, vobléry, gumy a páperové jigy), rôzne mušky .
Vnadenie: hrubšie bledších farieb.
Spôsoby lovu: všetky spôsoby lovu.

TOPlist