Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

September

Úvod


Mnohí z nás si povedia, konečne je tu september. Pri vode je konečne pokoj a aj ryby začínajú lepšie brať. Už tušia, že zanedlho tu bude zima, na ktorú sa treba pripraviť a to zvyšuje ich apetít. Už nie sú také vyberavé a opatrné veď zimu prežije len ten najsilnejší.


Kedy ísť na ryby – v septembri je možné loviť ryby po celý deň. Horúcich dní je už pomenej a tak sú aktívne celý deň. Najvhodnejším časom je ráno od 05.00 h do 09.00 h a večer od 18.00 h do 22.00 h.

Kde – ryby i naďalej vyhľadávajú predovšetkým dobre kryté a hlavne prekysličené partie riek alebo vtokov do jazier, nádrží, splavy, prechody z plytčín do hlbšej vody. Tiež je ich dobré hľadať pod stromami alebo pobrežným rastlinstvom, kde striehnu na hmyz alebo ovocie padnuté do vody.


Aké ryby - v auguste môžeme s úspechom loviť u nás všetky bežné druhy rýb. Svoju aktivitu začínajú zvyšovať predovšetkým dravci a to ostriež a boleň. Postupne sa začínajú loviť aj šťuky.

 

Ako – môžeme chytať všetkými lovnými spôsobmi to znamená plávanou (splavovaním), položenou, feederom, muškáriť a vláčiť. V blízkosti pobrežných porastov môžeme chytať na trepačku, alebo vyskúšať zvislé (vertikálne) vláčenie.


Na čo – pri rybačke sa úspešne uplatňujú rastlinné nástrahy, za pozornosť stojí predovšetkým skutočnosť, že dozrieva kukurica, hrach, bôb, ale aj rôzne druhy ovocia. Celoročne úspešnými nástrahami sú aj nástrahy živočíšneho pôvodu, ako rôzne vývojové štádia hmyzu a drobné rybky.


Záver
Máme tu jedno z najlepších období v roku, kedy si môžeme naozaj dobre zachytať. Preto poďme k vode a užime si krásnu jeseň. Ani sa nenazdáme a bude tu zima a to je obdobie, kedy chodia na ryby naozaj len tí najzarytejší rybári.

Denný čas lovu:
Pstruhové vody od 06.00 do 19.00 h
Kaprové vody od 00.00 h do 24.00 h (od 22.00 h do 04.00 h musí byť lovné miesto osvetlené)
Lipňové vody od 05.00 do 21.00 h
Hájené ryby: hlavátka podunajská (okrem hraničných vôd), pstruh potočný, pstruh jazerný, úhor európsky, síh maréna, síh peleď a celoročne chránené druhy rýb,
Najčastejšie lovené ryby: kapor, lieň, nosáľ, podustva, plotica, pleskáč, boleň, ostriež.
Nástrahy: kukurica, rôzne cestá, chlebová kôrka, rybka, hmyz, prívlačové nástrahy (rotačky, plandavky, vobléry, gumy a páperové jigy), rôzne mušky .
Vnadenie: hrubšie bledších farieb.
Spôsoby lovu: všetky spôsoby lovu.

TOPlist